Uto, 04.12.2012 - 11:00 -- dejan.vukovic

Na nedavno održanom Upravnom odboru fudbalskog kluba Bačka 1901, uprava kluba donela je odluku da se umesto Zorana Milidraga na mesto prvog trenera imenuje Dragi Bogić. To je danas potvrdio predsednik kluba Zoran Marković na predstavljanju novog šefa struke.

Bačka slavila u derbiju kola

Sub, 10.11.2012 - 15:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Vršac 2:1 (0:0)

Fudbaleri Bačke ostvarili su veoma bitnu pobedu u derbiju 13. kola Vojvođanske lige grupa Istok. Subotičani su se sastali sa liderom na tabeli ekipom Vršca, tako da im je pobeda u ovom susretu bila veoma važna za priključak u sam vrh prvenstvene tabele.

FK Bačka započela sa pripremama

Pon, 09.07.2012 - 10:00 -- dejan.vukovic

FK Bačka današnjom prozivkom Zorana Milidraga, šefa struke, započeli su pripreme za novu takmičarsku sezonu. Pre početka prvog treninga Zoran Marković, predesednik kluba, pozdravio je sve igrače, poželeo im sretan rad i puno uspeha u nastupajućoj sezoni. Prošla sezona okarakterisana je kao uspešna uprkos tome što se ekipa nije plasirala u viši rang, ostvareno je drugo mesto i samo bod ili malo sportske sreće je falilo da se nađu u trećoj ligi Srbije.

Bačka uprkos pobedi i drugog mesta ostala bez plasmana u Srpsku ligu

Sre, 06.06.2012 - 19:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Vojvodina 8:2

Fudbaleri Bačke 1901 pobedili su u poslednjem kolu Vojvođanske lige grupa Istok ekipu Vojvodine sa visokih 8:2. Međutim nisu uspeli da se plasiraju u Srpsku ligu kao ni da se izbore za baraž koji vodi u viši rang. Poslednje kolo je odlučivaloo redosledu prve dve ekipe, pored pobede nad Vojvodinom Bačka je zavisila i od ostalih rezultata. Na žalost Subotičana Dinamo je na svom terenu savladao Slobodu sa 6:0 i zauzeo prvo mesto i direktan plasman u Srpsku ligu.

Bačka ubedljiva protiv Bačke iz Pačira

Sre, 18.04.2012 - 17:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Bačka (Pačir) 6:1 (3:1)

Ekipa Bačke savladala je danas na stadionu kod Somborske kapije istoimenu ekipu iz Pačira u 22. vanrednom kolu Vojvođanske lige grupa Istok sa uverljivih 6:1. Subotičani su u roku 6 minuta prvog poluvremena stekli veliku prednost postigavši čak tri gola. Poveli su domaći golom Kozoša u 16. minutu, da bi Nikutović udvostručio prednost u 19. min. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:0 u korist Bačke 1901, kada je Kozoš postigao novi gol za crveno-bele. Gosti su smanjili golom Tatalovića iz slobodnog udarca u 27. minutu.

Bačka 1901 savladala Sentu u prijateljskom meču

Sub, 25.02.2012 - 14:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Senta 2:1 (1:1)

Fudbaleri Bačke danas su na pomoćnom terenu kod Somborske kapije savladali ekipu Sente, člana Srpske lige sa 2:1. Povela je Bačka golom Bursaća u 36. minutu susreta. U poslednjim minutama prvog poluvremena, Senćani su preko Farkaša posle jedne nesmotrenosti odbrane izjednačili na 1:1 u 43. min. Konačan rezultat postavio je Bursać, svojim drugim golom na utakmici u 78. minutu.

Pon, 16.01.2012 - 13:00 -- dejan.vukovic

Fudbalski klub Bačka danas je započela pripreme za prolećni deo prvenstva u kojem klub ima velike ambicije, da osvoji prvo mesto i plasira se u Srpsku ligu. Na prvoj prozivci pojavila su se i četvorica novajlija koji će pojačati konkurenciju u timu. Ekipi su se pridružili Vladimir Ruski koji je došao iz Tavankuta, Igor Kozoš koji ima velikog iskustva a došao je iz FK Bajmok i dvojica mladih talentovanih fudbalera iz Crne Gore Jovan Simović i Miodrag Koprivic obojica iz Fk Igalo.