Nastavljen negativan niz košarkaša Spartaka

Sub, 15.12.2018 - 22:58 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 68:87 (19:31, 22:16, 15:26, 12:14)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 300. Sudije: Vladimir Jevtović, Marko Strika, Vojkan Živković.

Spartak: Kuridža 6, Igrutinović 10, Čampara 8, Vilijams 20, Petrov 2, S. Gazibegović 2, Lučić, V. Gazibegović 6, Kojić 4, Urošević, Bakumanja 10.

Vojvodina: Zarić 14, Prica, Birovljev 19, Dželetović 24, Anđušić 10, Kovačević 1, Stojanović, Atanasov 5, Matović 9, Majstorović 5, Šućur.

Košarkaši Spartaka nisu uspeli da se prekinu negativan niz, zabeležili su četvrti uzastopni poraz. Večeras su pred svojom publikom poraženi od ekipe Vojvodin sa 87:68.

Vojvodina povela sa 10:4 odličnim šutevima Zarića. Ubrzo su novosađani imali prednost od 17:8. Domaćini su se vratili u igru zahvaljujući Vilijamsu čijom trojkom su prišli na 13:17. Međutim, nisu nastavili subotičani u tom ritmu, usledile su nove greške i prednost gostiju od 12 poena, 19:31. Spartak je zaigrao bolje u drugoj četvrtini, da bi posle dva ofanzivna skoka i poena Bakumanje i Čampare prišli na 35:36. Zarić prekida niz subotičana, tako da je poluvreme okončano vodstvom Vojvodine od 47:41.

Treći period počeo je trojkama Anđušića i Birovljeva, te su gosti ponovo imali dvocifrenu prednost, 55:45. Košarkaši Vojvodine bili su izuzetno šuterski raspoloženi, Birovljev je vezao dve trojke za prednost od 16 poena 70:54 na minut do kraja treće deonice. Sedam minuta pre kraja utakmice, trojkom Majstorovića i poena Dželetovića, Vojvodina je stigla do velikih dvadeset poena prednosti, 78:58, sasvim dovoljno da mirno privedu utakmicu kraju.