Košarkaši Spartaka ubedljivi u pobedi nad Čačkom

Ned, 31.03.2024 - 13:10 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Čačak 94 Quantox 113:96 (32:21, 33:24, 27:28, 21:23)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 700. Sudije: Petar Pešić, Vladimir Tomić, Đorđe Bogojević.

Spartak Office shoes: Cerovina 12, Cvetković 3, Stepanović 4, Milisavljević 11, Radosavljević 10, Medarević 11, Tejić 10, Lazić 20, Gordić 11, Marelja, Sokolović 2, Barna 19.

Čačak 94 Quantox: Dodić 10, Lovrić, Puliam, Grojić 9, Pešaković 26, Lakić 16, Gašić 31, Milentijević, Pantić 4, Danilović, Tatić.

Košarkaši Spartaka revanširali su se ekipi Čačka za poraz u prvom delu sezonu. Subotičani su odigrali odličnu utakmicu uz sjajan šut za tri poena, postigavči čak 113 poena od kojih 24 trojke.

POveli su u uvodnim minutama gosti zahvaljujuću raspoloženom Dodiću. Vrlo brzo je Spartak odgovorio, trojkama Barne, Gordića i Radosavljevića preokrenuli su na 14:11. Atraktivnom akcijom koju završava Lazić, domaći su imali dvocifrenu prednost u desetom minutu, 27:17.

Početkom drugog perioda Pešaković vraćča goste u meč koji smanjuju na 37:30. Ponovo je subotičanima sjajan šut bio saveznik u povećanju prednosti. Trojkom Gordića i Lazića poveli su sa 50:34 u 17. minutu. Novom trojkom ovaj put Cerovine Spartak dolazi do vodstva od 56:40, da bi u finišu prvog poluvremena prednost povećana na dvadeset poena pa se na odmor otišlo sa ubedljivih 65:45. Koliko je Spartak bio efiksan u napadu pokazuje i 65 poena nakon samo dve četvrtine.

Nastavili su subotičani sa efikasmnim šutem posebno za tri poena i u nastavku susreta, Medarević trojkom donosi vodstvo od 82:59. Dvadesetu tricu ubacuje Cvetković za 89:67. U poslednjih deset minuta Spartak ulazi sa prednošću od 92:73. Usledila je serija od 8:0 početkom poslednje deonice za prednost od 100:73. Spartak je do kraja susreta uspešno održavao stečenu prednost i zasluženo slavio.