Košarkaši Spartaka u polufinalu plej ofa ABA 2 lige

Sre, 17.04.2024 - 16:50 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Kansai Helios 79:68 (21:17, 23:27, 12:12, 23:12)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 1.200. Sudije: Saša Puki, Denis Hadžić, Krešimir Katić.

Spartak Office shoes: Cerovina 7, Cvetković, Milisavljević 13, Gordić 7, Radosavljević 7, Medarević 7, Tejić 8, Lazić 7, Marelja, Sokolović 4, Mozli 6, Barna 13.

Kansai Helios Domžale: Blomgren 5, Bernard 21, Zemljič 7, Mirtič, Nemanič 4, Babič, Copot 10, Makhovic 7, Sirc 6, Daneu 8.

Košarkaši Spartaka plasirali su se u polufinale plej ofa ABA 2 lige nakon što su i u revanš utakmici savladali Kansai Helios iz Domžala. Nakon prednosti od 13 poena u prvom meču subotičani su u revanšu slavili sa 79:68 posle velike borbe.

Spartak je bolje otvorio utakmicu, poenima Radosavljevića poveli su sa 10:4. Zahvaljujući svojim greškama u napadu dozvolili su slovencima da se rezultatski približe. Makhovic vraća Helios i poravnava rezultat, usledila je trojka Milisavljevića kojom su ponovo domaći imali prednost. Prvi deo okonačan je vodstvom Spartaka od 21:17. Razigrao se Bernard u drugoj četrvtini koji je vodio Helios do preokreta. Njegovom trojkom gosti dolaze u prvo vodstvo za 25:26. Novom trojkom Bernarda a zatim i Copota gosti iz Slovenije imali su vodstvo od 6 poena. Ulaskom Mozlija domaći su dobili na čvrstinu pod košem. Trojkom Gordića a zatim Medarevića u poslednjim trenucima prvog poluvremena rezultat je pred obavezni odmor bio poravnat, 44:44.

Spartak je meč nastavio serijom poena, međutim uzvratili su i gosti i stigli do minimalnih 50:51. Treći seo završen je nerešeno sa 56:56. Spartak je zaigrao puno bolje u odbrani početkom završnog perioda. Zaustavili su napade gostiju i polako povećavali prednost. Košem Gordića stigli su do velikih 11 poena prednosti, 67:56 u 34. minutu susreta. Teško stečenu prednost subotičani nisu više ispuštali. Helios se opredelio za brze napade i šuteve za tri poena, dok je Spartak uspešno privodio meč kraju. Barna je tri minuta pre kraja zakucao za vodstvo od 75:61. Na kraju sigurna pobeda i plasman u polufinale plej ofa gde ih očekuje pobednik iz susreta MZT Skoplje - Široki Brijeg.